لحظه‌ی کوتاه

...دل به‌یک لحظه‌‌ی کوتاه به‌هم می‌ریزد
مشخصات بلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

+

به نسیمی همه راه به‌هم می ریزد

کی دل سنگ تو را آه به‌هم می ریزد

آنچه را عقل به‌یک‌عمر ‌به‌دست آورده است

دل به یک لحظه‌ی کوتاه به‌هم می ریزد

"فاضل نظری"

+

قبل ترها شخصی نوشتن در فضای وب رو "بیهوده نویسی" و خیانت به عمر می پنداشتم...
این اواخر میل نوشتن دارم، بی آنکه بیهوده دانمش...

+

یادداشت های پراکنده ام از آنچه می خوانم و می بینم و می شنوم و می تجربه ام! و می......!
می دانم که بعد ترها برای شناختن "من" قبل تَرَم به کار می آید...

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات
شنبه, ۲ فروردين ۱۳۹۳، ۱۰:۱۱ ب.ظ

2- حرف حساب!

بسمه

چند وقتی بود که یک موضوعی درگیرم کرده بود. نه جوابش رو پیدا میکردم و نه موضوع ول کنم بود! از آنجایی شروع شد که با یکی از دوستان رفتیم بازار تا لباسی رو بخرم چند ماه پیشتر  .
 خداییش به دنبال مارک و تولید ایرانی بودم اما پیدا نمی‌شد و آنهایی هم که پیدا میشد تفاوت کیفیتشان با مشابه خارجی خیلی فاحش بود و کیفیت آنچنانی نداشت که راضیم کند.البته اقرار میکنم دیر پسند تشریف دارم!!

بالاخره جنس خارجی رو خریدم و حرفهای رفیق ما شروع شد... از اینکه با خریدن جنس خارجی مرتکب عصیان و گناه شده ام و به شهدا خیانت کردم و ...... اگر جلوش رو نمی گرفتم تا خود ارتداد هم میکشوند! البته بعدها هم برخی اطرافیان دیگه همچین حرفهایی میزدند.تلخی این حرفا برایم فقط زمانی بودکه این حرفا رو برخی پیشانی به مهرهایِ تسبیح به دستِ موجه قیافه ای که فهم و مطالعه و تحلیل‌شان اندازه ریششان نبود، میزدند. در مقابلِ این جماعت هم، چون هم ریش خودمان هستند باید بسوزیم و بسوزیم!
.
.
.
تا اینکه روز بعدِ عید، این بیان حضرت آقا به فکرم واداشت و خودم رو مخاطب خاص! این پیام دانستم و راحَـــــــــــــــــــــــت شدم!

"نمیگوییم خرید جنس خارجی حرام است، امّا عرض میکنیم خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است و بر روی همه چیز این کشور تأثیر میگذارد."

1)اگه دقت کنیم بخش اول این سخن برای همانهایی است که خودشون رو مجتهد میدونن و فتوا صادر میکنند! همانهایی که چنان با سرعت میروند که از مقتدا هم جلو میزنند و انتظار دارند بقیه هم به آنان اقتدا کنند! آنهایی که به اسم امر به معروف یا تهمت میزنند و یا برای به کرسی نشاندن نظرشان به هر کذبی متوسل میشوندکاش حداقل کمی هم شرایط و آداب و روشهای امر به معروف و نهی از منکر  رو بلد بودند

نیشتر میزنند که ای بی دین!! گناه کردی فلان مارک رو خریدی! آقا راضی نیست! بعد هم به کمک شیطان با فخر! چنان استدلال و توجیهاتی رو سر هم میکنند که فقط از معده ی! خودشان برمی آید.

این مطلب رهبری: "نمیگوییم خرید جنس خارجی حرام است؛" دقیقا برای خودی ها و بچه حزب اللهی هایی بود که کج فهمی شان رو مستند به دین و احکام میکنند.


2) اما با بیان بخش دوم این جمله : "خرید جنس داخلی یک ضرورت برای مقاوم‌سازی اقتصاد است؛" با توجه به مطالب آغازینشان درباره ی اقتصاد مقاومتی، حکم عقلی دیگری را برای همه مطرح میکنند. در واقع با بیان عدم حرمت شرعی خرید جنس خارجی، جلوی افراطها و تندروی های برخی مدعی را میگیرند، و بعد ضرورت منطقی و عقلانی خرید جنس داخلی را برای همه توجیه میکنند و بالاترین ضمانت را برای این عمل اعلام میکنند.
بخصوص آنهایی که با بی‌خیالی تمام و بدون تحقیق و بدون احساس مسئولیت هر جنسی برسد میخرند!1


*******************************(1) در مواردی که بحث کیفیت و قیمت جنسهای مشابه داخلی و خارجی مطرح است، تشخیص اینکه کدام رو بخرم بر عهده ی خود مکلف هست و نمیتوان به فعل حرام متهمش کرد.ای کاش افرادی که توانش رو دارند، حاضر باشند کمی از مال و کیفیت چشم پوشی کنند تا روزی نیاد کشور اسلامی به سمت اجانب دست دراز کند
 اتفاقا اگر به فتاوای حضرت آقا رجوع کنیم متوجه میشویم که ایشان در خیلی موارد با بیان پارامترهایی، تشخیص موضوع رو به عهده ی خود مکلف گذاشته انداما چه کنیم که برخی به راحتی از خود فتوا میدهند و جولان میدهند
+بررسی و معرفی کالاهای با کیفیت ایرانی +++
+پنج بند کاملا کاربردی برای افراد مدعی مثل من! +++
+ جان پس‌از عمری دویدن لحظه‌ای آسوده‌بود/عقل سر پیچیده بود از  آنچه دل  فرموده  بود
   عقل با دل رو به رو شد  صبح دلتنگی  بخیر/ عقل بر می گشت راهی‌را که دل پیموده‌بود.....
فاضل نظری/ضد
+یادش بخیر! هر سال این موقع ها را فرصت میدانستم و کتب شهید مطهری رو دور میکردم....امسال کتابای فاضل نظری رو انقد خوندم حفظ شدم
+سرشب اینباکس گوشیم پرشد. خواستم پاکشون کنم......به قدیمی ها که رسیدم خیلی آزارم داد.... کاش همان موقع پاک کرده بودم...


نظرات  (۲)

۰۶ فروردين ۹۳ ، ۱۹:۲۳ بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

سلام

لطفا لینک کنید.

۱۵ فروردين ۹۳ ، ۲۱:۲۷ علی ملکی معاف
اصلا با پستت حال نکردم.
کار اونا غلط باشه اما کار شما چی؟!
خاشاک توی چشم دوستان رو دیدی اون تیر برق توی چشای خودتم ببین!

بنظرم نباید کسی که خارجی خرید رو متهم کرد. اما خرید داخلی رو حتی با کیفیت پایین تر باید اصل دونست.بی بهانه.
(البته آدم خودشو در موقع خرید جنس خارجی خوبه که متهم کنه. شدید اللحن.) نه مقاله بنویسه وجدانش آسوده شه (:
پاسخ:
بااااشه بابا! منم همونایی رو گفتم که شما گفتی دیگه! وااالا
تیر برق؟؟! گفتم که گشتم نبود!(...و انسان توجیه را آفرید)
حالا یه بار تن به اسلام آمریکایی دادیم و پالتو خارجی خریدیم، خداییش هر بار هم پوشیده ام دلم یه جوری بوده!
خلاصه اینکه کوفتم شده!
ضروررت عقلانی به اندازه ای ضمانت محکمی هست که آدم رو مجاب کنه خرید تولید داخلی رو حتی با کیفیت پایین تر ترجیح بده، اما باید توجه داشت خرید جنس خارجی حرام نیست!
مقاله نیست برادر، توبه نامه ی خودمه و تذکر نامه بعضی ها!

یک پی نوشت پست رو اینجا مینویسم: +خیلی خوبه آدم نسبت به اطرافیانش حساس باشه و مخصوصا خانواده و دوستان نزدیکش رو  برای خریدن تولید داخلی توجیه کنه و برای همه گیر شدن این مهم تلاش کنه(باز مقاله شد!)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی